Kapadokya Turları

Kapadokya Turları ile ilgili Kategorimiz hazırlık aşamasındadır.

İçerik bulunamadı.

Kapadokya, milattan önceye dayanan bir tarihe sahip olan ve bugüne kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Bölgenin tarihine baktığımızda Selçuklu, Bizans gibi büyük devletlerin izlerini görmek mümkündür. Ayrıca çok sayıda beylik kurulmuş ve bölgeyi ele geçirmek isteyen devletler arasında savaşlar çıkmıştır.

Yalnızca bölgenin tarihi geçmişi dahi Kapadokya’yı gezmek için yeterlidir. Ancak bunun yanı sıra muhteşem bir doğa harikasına da sahiptir. Milyonlarca yıl önce aktif haldeki volkanın patlaması sonucunda ortaya çıkan lavların şekillenmesi ile oluşan peribacaları dünyanın eşsiz yapıları arasında yer alır. Her yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden turistler bu muhteşem manzarayı görmek için Kapadokya’yı ziyaret eder.

Kapadokya her ne kadar Niğde’nin yanı sıra Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Aksaray gibi illerin belirli bir bölümlerini içine alıyor olsa da gezilip görülecek yerler ağırlıklı olarak Nevşehir’in ilçelerinde yer almaktadır.

Göreme, Uçhisar, Avanos, Ürgüp gibi bölgeler; turistlerin ağırlıklı olarak ziyaret etmeyi tercih ettiği alanlardır. Kendi araçları ile bölgeye gelen ya da araç kiralayan kişiler kendi rotalarını oluşturarak gezilecek yerleri görebilir ve diledikleri aktivitelere katılabilirler. Ancak Kapadokya’da geçireceğiniz zaman sınırlıyorsa ya da kişisel olarak kullanabileceğiniz bir aracınız bulunmuyorsa zamanınızı daha iyi değerlendirmek için Kapadokya turlarına katılabilirsiniz.

Kapadokya Turları

Kapadokya oldukça geniş bir bölge olduğundan tek bir tur bulunmamaktadır. Turlar farklı çeşitlere ayrılmıştır. Bu sayede size hitap eden bölge ya da aktiviteleri içeren turlara katılmanız mümkündür. Turlarda size eşlik eden profesyonel rehberler, bölgeyi daha verimli gezebilmenize yardımcı olurlar. Ayrıca gezdiğiniz yerlerin tarihini öğrenmek bu bölgelere farklı bir bakış açısı ile bakmanıza da yardımcı olabilir.

Kapadokya turları genellikle birer günlük olarak planlanmaktadır. Tercih edeceğiniz tura karar verirken içeriğini inceleyebilirsiniz. Ayrıca eğer zaman sorununuz yoksa 3 gün boyunca farklı turlara katılarak Kapadokya’yı tamamen gezme imkânı da bulabilirsiniz.

Whatsapp
Kapadokya Yardım
Kapadokya Yardım
Merhaba.
Yakın Zamanda Hizmete Girecektir.